ג'וזף פילאטיס
אפריל 9, 2018
חכמת יפעת
אפריל 9, 2018
הצג הכל

חדר כושר פלורנטין

איזה כיף שהחורף הסתיים והקיץ בפתח!! מה שפחות כיף הוא משקל העודף שנשאר איתי מהחורף שחלף לו... אכלתי ואכלתי, נמנמתי ונמנמתי, ולרגע לא חשבתי על הרגע הזה שמתחיל להיות חם, והכי בא לי ללכת לים :) - מה עושים? פעילות גופנית!

התעניינתי, שאלתי, הפנו אותי לפה ולשם... ומצאתי את עצמי מגיע לחדר כושר בפלורנטין – מוזיקה קצבית ברקע, המוני צעירים – מדריך מנופח ומחוייך ניגש אליי כשראה שאני קצת מבולבל ולא יודע מאיפה להתחיל.

שוחחנו מעט, ועל סמך השיחה הוא הכין לי תכנית אימונים מסודרת – מתחילים באירובי, עוברים למשקולות – כמה סטים שעובדים על כל קבוצת שרירים עם מנוחה בין לבין... וצא לדרך :)

לאחר מספר אימונים בחדר כושר התחיל לשעמם לי קצת.. הרגשתי שאני חוזר על עצמי, וחיפשתי תוצאות ממקום קצת שונה... התייעצתי עם חברים והמליצו לי על יוגה. היו לי קצת דעות קדומות – גברים מקומם בחדר כושר...מה לי ולשבת שעות ולנשום? מה הקשר בין זה לירידה במשקל? אבל בכל זאת... ננסה, מה יכול להיות...

הגעתי לסטודיו קטן, קיבלה אותי נציגה מחוייכת, ריח משכר של קטורת... ואנרגיה טובה באוויר :)

נכנסנו לשיעור – שקט. אין טלפונים, מול הקבוצה יושב לו מורה שנראה רגוע במיוחד, השיעור מתחיל בשיח על להיות ברגע, לנשום... הרגיש לי קצת מוזר כי באתי להתאמן ולרדת במשקל.. אבל מילא, זרמתי... אני כבר פה..

השיעור מתחיל – רצפים של תנועות (פיזיות – חשבתי שיהיה הרבה יותר קל... מודה!) – עוברים מתנועה לתנועה וכל הזמן נושמים... המורה נוגע – מתקן! (לזה לא ציפיתי אבל ממש הבנתי מה אני צריך לעשות...), לאחר זמן מה הרגשתי ממש מנותק מהסביבה ומרוכז בעצמי ובתנועה, והאמת – זה הרגיש ממש טוב

הזעתי, העליתי דופק.. ומלבד התחושה שכל הגוף עבד ונמתח יצאתי מאוד רגוע...

היום אני מתרגל יוגה לפחות 3 פעמים בשבוע, מצאתי את המורים שאני אוהב, ולאמר את האמת – אני מכור חזק! מלבד התחושה שאני מחובר לגוף, הרבה יותר מאוזן (מה שגורם לי לאכול פחות ולהיות יותר רגוע), אני מרגיש שינוי – שחל בהמון רגעים ביומיום.

האימון בחדר כושר מאוד שונה משיעורי סטודיו, יש משהו באווירה הקבוצתית, בכך שיש מישהו שמוביל את השיעור, ברגע הזה שכולם מתנתקים מ"העולם בחוץ" – ללא טלפונים/מוזיקה – ופשוט מתחברים לעצמם! ממליץ!

אז אם אתם מתלבטים בין חדר כושר ליוגה תעשו לעצמכם טובה – קפצו לשיעור, תחוו, תנסו – ותודו לי אחר כך :)

כתבות נוספות:

יוני 16, 2020

יוגה התפתחותית לתינוקות

יוני 29, 2020

על הקשר שבין יוגה לטיפול בחרדות

מרץ 29, 2018

יוגה ויניאסה

אפריל 9, 2018

קונדליני יוגה

אפריל 9, 2018

חיזוק הגוף הנשי