אשטנגה יוגה
מרץ 29, 2018
יוגה נשית
מרץ 29, 2018
הצג הכל

יוגה ויניאסה

מסורת היוגה הופכת להיות נפוצה וחיונית יותר ויותר בעידן המודרני. אט אט אנשים רבים מגיעים לחוות, להתנסות ומתמכרים. מה כל כך מיוחד בשיטה שסוחפת אליה כל כך הרבה אנשים?
 
תרגול יוגה החל במדינות המזרח לפני כ5000 שנה, תחילה, התרגול היה מדיטטיבי בלבד ומטרתו היתה חיבור בין גוף ונפש. ככל שהעולם המערבי התפתח רמת הסטרס עלתה ואיתה הצורך להשקיט את המיינד ולמצוא חיבור פנימי.
במאה האחרונה חל שינוי והתפתחו מגוון זרמים שונים לתרגול יוגה, בשונה ממה שהיה נהוג התרגול הפך להיות פיזי. לכל סגנון קצב אחר, שימוש שונה בתרגילים ודגשים, אך לכולם מטרה זהה : איחוד גוף ונפש.
יוגה ויניאסה – שיטת תרגול אשר מדגישה ביצוע אסאנות (תנוחות) באופן זורם ובחיבור תרגילי נשימה בקצב התנועה.

 

המיוחד לשיטה הוא אינסוף האפשרויות הגלומות בתרגול, והאופי המשתנה אשר נובע באופן ישיר מהשפעות ואופי המורה. 
תרגול ויניאסה יהיה זורם ודינמי מצד אחד, ומצד שני יכלול רוך ודיוק.
תרגול בשיטת ויניאסה ירגיש לעיתים זהה לריקוד – הדגש על מעברים רכים וביצוע ויניאסות (רצף של תנוחות בשילוב נשימה) לאורך זמן ישפרו את הגמישות, הכח, ייסעו לאיזון ולהפחתת לחצים, שחרור ואושר. בנוסף נוצר בגוף חום פנימי אשר משפר את זרימת הדם, ובכך מסייע לניקוי וטיהור הגוף מרעלים (ע"י הזעה).

 
למי זה מתאים? היוגה מתאימה לכל אדם, בכל גיל, משקל ומצב רפואי. מתרגלים חדשים בשיטה יגיעו לשיעורי מתחילים, לאחר מספר שיעורים השפה הופכת למוכרת ויש דגש על דיוק התנוחות והתמסרות לתרגול. שיעורי הויניאסה נעים על הקו העדין בין תרגול מעורר ומרים לבין תנועה רכה ומשחררת של הגוף והמפרקים.
כל מה שקורה על המזרן משמש מראה לאירועים שונים שאנו חווים ביומיום, לאחר מספר שיעורים אנו מפנימים ומקבלים כלים רבים להתנהלות היומיומית שלנו - גם בפן הפיזי וגם בפן הנפשי. מתרגלי יוגה שלווים, מלאי אנרגיה וחיוניות, מרגישים בריאות, חוזק וגמישות.
 
ויניאסה יוגה באנאנדה - שיעורי הויניאסה מתקיימים בקבוצות קטנות ואינטימיות עם המון דגש אישי. ככל שיש יותר פידבק מהמורה כך קצב התקדמות וההפנמה מעמיק ומהיר יותר והתוצאות בהתאם. 
מוזמנים לנשום, להתחבר, לזוז, להתאהב

כתבות נוספות:

יוני 29, 2020

על הקשר שבין יוגה לטיפול בחרדות

יוני 16, 2020

יוגה התפתחותית לתינוקות

אפריל 9, 2018

יוגה לגברים

אפריל 9, 2018

יוגה לשרירי הבטן והגב

אפריל 15, 2018

החוויה שלי

אפריל 9, 2018

סוגי יוגה