יוגה לשרירי הבטן והגב
אפריל 9, 2018
פילאטיס שיקומי
אפריל 9, 2018
הצג הכל

שיעור פילאטיס

אני מודה – התמכרתי! לא מזמן חזרתי משיעור פילאטיס מדהים! עד כדי כך מדהים שהחלטתי לשתף בתחושה...

אחרי שנים רבות בהן ניסיתי כמעט כל אימון אפשרי הגעתי לשיטת הפילאטיס... שיעור הפילאטיס הראשון שלי הרגיש מאוד מוזר ושונה מכל דבר אחר – הזמן פשוט טס, הרגשתי שכל הגוף שלי עובד, אני נושמת, מתחברת. היה קצת מורכב לעקוב אחרי ההנחייה והסתכלתי המון לצדדים כדי לשמור על קצב (הרגשתי קצת קופיפית), ולמרות שלא הכל קרה באופן מדוייק היה לי ברור שיש פה משהו אחר ולגמרי ברור שאני חוזרת לשיעור נוסף...

השנים חלפו והנה אני עדיין מתאמנת, לעומת שיטות אחרות אני מוצאת המון עומק ומרגישה כמעט בכל שיעור שנופל עוד אסימון... התחושה היא שככל שאני יודעת יותר יש לי עוד כל כך הרבה ללמוד! וזה כיף לחקור ולגלות שבקיים יש כל כך הרבה רבדים.

לשיעור מעולה של פילאטיס בתל אביב >>

שיעור פילאטיס טוב מוציא אותי בתחושת "הייייי" – נעזוב לרגע את התחושה שהשיעור מרגיש כאילו עברה רבע שעה (שיעור פילאטיס נמשך לרב שעה) אני יוצאת זקופה, רעננה, ארוכה, והרבה יותר מחוברת לעצמי (שלא נדבר על כמה שהתחטבתי!)

שיעור פילאטיס שונה מאוד מכל שיעור אחר, בשונה משיטות כמו TRX, קרוספיט, חדרי כושר ואימוני כח שונים שעשיתי בעבר בעיקר כדי להרגיש את האפקט ולהיות ברגע של "אחרי השיעור". הזמן, העומק והדיוק גרמו לי לגלות שלא צריך "לצאת סחוטה" כדי להגיע לתוצאות מדהימות! כשעובדים לאט, מדוייק, ועמוק הכל קורה! והכי כיף זה שהגוף לא נשחק אלא נבנה, מתחזק, ואני מגלה שגם ביומיום אני פתאום מתנהלת באופן שונה – מתכופפת נכון כדי להרים דברים, יושבת זקוף, עוד המון המון תנועות שגרתיות יומיומיות שאיכשהו קורות עם הרבה הקשבה לגוף.

אפשר לכתוב אינסוף על התועלות אבל אין כמו לחוות שיעור פילאטיס ולהבין למה כולם מתמכרים!

אז תעשו לעצמכם טובה – תקפצו לשיעור פילאטיס (מכשירים) ותודו לי אחר כך ...

 

כתבות נוספות:

יוני 29, 2020

על הקשר שבין יוגה לטיפול בחרדות

יוני 16, 2020

יוגה התפתחותית לתינוקות

אפריל 15, 2018

החוויה שלי

מרץ 29, 2018

יוגה נשית

אפריל 9, 2018

ג'וזף פילאטיס